TEAMS

GOUDEN SPONSOR
 Lesje efficiëntie kost HHC 7 drie punten

 OZC 6 - HHC 7   3-0 (2-0)

Opstelling HHC: Bert, Elroy, Raymond, Evert, Hans (45. Wilmer), Bas, Anne, Niek, Robert, Arjan, Jan-Peter

 

Vooraf

Na de goede start van HHC 7 in de competitie, verdiende thuisoverwinning op Lemele, stond de uitwedstrijd tegen OZC 6 op het programma. Zelfverzekerd reisden de Hardenbergers af naar Ommen, want OZC had immers de week ervoor nog verloren van hetzelfde Lemele met 0-5. Ook deze week waren er de nodige afwezigen. Richard was meegegaan maar zou uiteindelijk toch niet kunnen spelen door z'n blessure, maar er was ook goed nieuws uit de ziekenboeg Elroy was door de artsen fit genoeg bevonden om z'n rentree te maken. Hierdoor was er welgeteld één wissel en dat scheen Wilmer, na een avondje de weddingcrasher te hebben uitgehangen, wel goed uit te komen. Daarnaast waren ook de trouwe supporters weer aanwezig, die negentig minuten van de zon en een potje voetbal konden genieten.

Wedstrijd

De wedstrijd begon rustig en HHC wilde meteen controle over de wedstrijd hebben door de bal met goed verzorgd positiespel achterin rond te spelen. Zo controleerde HHC het eerste kwartier met zo nu en dan een paar mooie aanvallen. Arjan, die van de linksbackpositie naar voren werd geschoven in de spits, kon vaak worden aangespeeld door het middenveld en wist de bal goed in bezit te houden. Dit zorgde in de eerste helft ervoor dat Robert over de linkerflank een aantal keren het strafschopgebied kon binnenlopen en zo voor het nodige gevaar zorgde voor de goal van OZC. Toch zou er uit deze kansen niet gescoord worden, net als een aantal andere halve kansen van HHC. Het eerste doelpunt van de wedstrijd viel namelijk aan de andere kant. Na een gevaarlijk tikkie-terug van Anne op doelman Bert, wat meer weg had van een vuurpijl, kon deze de bal toch goed controleren op de borst. Het vervolg was daarentegen wat minder. Om weer rustig een aanval op te bouwen probeerde Bert linksback Elroy in te spelen, alleen was de pass daarvoor wat te zacht. De spits van OZC kon de pass onderscheppen en met enig geluk en gerommel Raymond passeren om vervolgens de bal langs Bert te schuiven, 1-0. HHC liet zich echter niet van wijs brengen en bleef goed voetballen wat vooral terug te zien was in het positiespel. Zo probeerde HHC de defenise van OZC door te komen, maar het onbrak bij elke aanval eigenlijk aan de beslissende pass of een koelbloedige spits. Voor het omsingelde OZC was het een kwestie van de lange bal hanteren en hopen op een counter. En die kwam er ook. De rechtshalf van OZC werd diepgestuurd en kon de bal op de achterlijn binnenhouden. Vervolgens lobte deze de bal over een uitglijdende Bas en maakte het mooi af met een buitenkantje rechts via de binnenkant van de paal in de lange hoek, 2-0. Onverdiend en zwaar balend zou HHC de kleedkamer ingaan met deze achterstand.

In de rust zou Wilmer op de rechtsvoorpositie van Jan-Peter komen en hij zou Hans aflossen als rechtsback. Hans had het wel gezien, en kon nog even nadenken over de aanval die hij eruit haalde langs de zijlijn, wat hem misschien wel een kaart had kunnen opleveren maar de scheids blijkbaar thuis had laten liggen. De tweede helft ging verder met waar het eindigde, HHC zocht een manier om een van de verdiende treffers te maken en OZC kon loeren op de counter. Met Wilmer op de rechterkant zou HHC weer een frisse kracht hebben met de nodige snelheid. Hij passeerde zijn directe tegenstander regelmachtig maar ook hij kon het doel niet vinden of de juiste man ervoor. De grootste kans in de tweede helft was voor Robert. Hij werd keurig diepgestuurd door Raymond en kon zo vanaf links op het doel aflopen. Eigenlijk net zoals in de eerste helft liep Anne naast hem en een verdediger er tussen. Probeerde Robert in de eerste helft Anne midden voor de goal te bereiken, wat helaas niet lukte, ging hij nu voor eigen succes. Het was achteraf gezien niet de juiste keus, maar na de eerste helft was duidelijk dat er meer pogingen op doel moesten komen en zo kon het Robert niet kwalijk worden genomen. Anne zelf had ook nog een kans om het doel te vinden na een strakke voorzet van Wilmer, maar na het wegdraaien kon hij geen goed schot produceren en eindigde de bal eenvoudig in de handen van de keeper. Het einde van de tweede helft zorgde ervoor dat de gifbeker voor HHC helemaal leeg ging. Vijf minuten voor tijd zorgde een counter ervoor dat de eindstand ook nog 3-0 werd. Ondanks het erg goede spel bleven de punten in Ommen. HHC droop teleurgesteld af naar de kleedkamer.

Aankomende week weer een uitwedstrijd, en wel tegen Bruchterveld 3. Zij hebben tot nu toe 1 punt verzameld en verwachten ons om half 3. Kwart voor twee vertrek vanaf Den Herdenbergher. Op zoek naar eerherstel.